• Anasayfa
  • >
  • >
  • Yalnızlığın Yaşam Kalitesini Arttırdığının Kanıtları!

Yalnızlığın Yaşam Kalitesini Arttırdığının Kanıtları!

Yalnızlığın Yaşam Kalitesini Arttırdığının Kanıtı, Araştırmalara göre sağlıklı insanların yaşamlarına bakıldığında yalnız olanlar ile olmayanlar arasından test yapılıp yanlız olanların daha sağlıklı olduklarını gösteren kanıtlar.

Hepimiz hayatımızda birilerinin olmasını yalnız kalmamak isteriz, ancak araştırmalar yalnız insanların daha sağlıklı daha çok kendine vakit ayıran ve birtakım organizasyonlara ve sosyal yaşamına daha çok özen gösterdiği için daha sağlıklı olduğunu göstermiştir.

İşte yalnız insanların yaşam kalitesinin arttığının kanıtları.

1- Yalnız İnsanların Ekonomileri Daha İyidir

Yalnız insanların hem sosyal hayatları daha iyi olup, hemde ekonomik açıdan daha iyi oldukları gözlemlenmiştir. Yalnız insanların bu konuda ekonomik olarak daha refah düzeyinin yüksek olduğu kanıtlanmıştır.

2-Daha İyi Uyku

Yalnız olan bireylerin uykularının da daha kaliteli ve sağlıklı olduğu ortaya konmuş bir gerçektir. Bu yüzden daha sağlıklı ve daha dinç görünürler. Uykuda yorgan ve yer kavgası yapmadıkları için daha çok sağlıklı stressiz uyurlar.

3-Egzersiz Yapmak İçin Daha İsteklidirler

fitnees

Yalnız çiftlerin evli çiftlere göre spor konusunda daha istekli olduklarını araştırmalar göz önüne sermiştir. Spor salonlarındaki bireylerin pek çoğunun yalnız olduğunu araştırmalar göstermektedir.

4-Kendi Planlarını Kendileri Yapar

Kendi planını kendileri özgür şekilde yaptıkları için karışan birileri olmadığından daha rahat bir yaşama sahiptirler.

5-Kendi Sorunlarını Kendileri Rahat Şekilde Çözerler

Yalnız yaşamak güçlüklere daha iyi direndiklerini ve zorluklara daha iyi göğüs gerebildiklerini göstermiştir. Bu yüzden yalnız insanlar zorluklara çok iyi şekilde direnebilir ve sorunlarını hızlıca çözebilirler.

6-Gereksiz İşlerde Az Vakit Kaybederler

Lüzumsuz işlerle daha az vakit kaybetmektedirler. Araştırmalara göre ilişkisi olmayan bireyler ilişkisi olanlara göre daha az vaktini lüzumsuz işlere harcamaktadır.

 

7-Daha Kolay Mutlu Olurlar

İlişkisi olmayan bireyler ilişkisi olanlara göre daha kolay şekilde mutlu oldukları araştırmalar ile belirlenmiştir. Özelliklle kadınlar evlendiklerinde kendilerini mutlu olarak tanımlamamaktadır. Yalnız olduklarında mutlu olduklarını belirten kadınların araştırmaya katkısı oldukça fazladır.

8-Cinsel Anlamda Daha Tatmin Olmuş Hissediyorlar

Evli çiftlerin daha fazla cinsel birliktelik yaşadıklarını araştırmalar göstermektedir ancak cinsel anlamda tatmin olup olmama konusu muaammadır. Evli çiftlerin pek çoğunun cinsel anlamda fazla tatmin olmadıkları ortaya çıkmışken, yalnız çiftlerin daha az sevişmelerine rağmen cinsel olarak daha fazla tatmin olduğu ortaya çıkmıştır.

9-Daha Geniş Sosyal Hayat

Yalnız bireylerin sosyal yaşamları daha geniştir, evli bireylerin ise sosyal hayatları özellikleri pek çoğunun yok denecek kadar azdır.

 

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*