Son kullanma tarihi geçmiş bira içilir mi?

son kullanma tarihi geçmiş bira içilir mi?

son kullanma tarihi geçmiş bira içilir mi?

Son kullanma tarihi geçmiş bira içilir mi?

Benim gibi alkol almadan duramıyorsanız mutlaka evinizde, buzdolabımızda kıyıda köşede unutmuşsunuzdur bira, hele birde bunun tarihi geçmişse acaba içsem mi içmesem mi?

“Dokunur mu lan” gibi soruları kendi içinizde sorar ve birkaç saniye düşünürsünüz. Ben bu soruyu sizler için araştırdım ve farklı yerlerden derlediğim sonuçları burada paylaşmaya karar verdim.

Bu konuda farklı yorumlar mevcut, kimileri biranın da şarap gibi durdukça içindeki acı ve kötü tadı yok ettiğini, yani durdukça güzelleştiğini iddia ederken diğer grup ise biranın son kullanma tarihini geçirmeden tüketmek gerektiğini iddia etmekte.

Son kullanma tarihi geçmiş bira içilir mi

Ekşi’de rastladığım bir “hyperblue” nickli kullanıcı 6 ay SKT geçmiş bir bomonti içtiğini ve 2,3 saat sonra siteye girerek bişey olmadığını yazdığını gördüm. Yine farklı sitelerdeki bilgileri ve yorumları taradığımda, birkaç ay SKT geçmiş biranın birşey yapmayacağını ancak mideyi bozacağını okudum.

Ancak herkesin bünyesi aynı değildir, size farklı bir etki yaratabilir, bu yüzden SKT geçmiş bir birayı tüketmemek gerekir, zira nasıl bir tepki vereceği bilinmez.

Yine Ekşi’de “deliyimben” nickli kullanıcı;

bazı yerlerde biralara da tıpkı ilaçlarda olduğu gibi mecburiyetten tarih konulduğunu okudum. hatta bazıları biranın tadını daha iyi hale getirmek için yıllandırılması gerektiğini söylüyor, tarihe takılı kalmayın diyorlar.

olduğunu söylüyor.

DH’de okuduğum bir yazıda, biranın SKT’ni yıllarca geçmediğimiz sürece bir sıkıntı olmayacağını söylemiş bir arkadaş kendisi içtiğini iddia etmiş.

Tüm bunlara sonuç olarak; herkesin bünyesi farklıdır, başkasına dokunmayan şey size dokunabilir. O yüzden dikkat etmek gerekir.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*