Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur, Maaşları ?

Bankalara güvenlik görevlisi nasıl olunur, özel güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar 2017, özel güvenlik görevlisi iş imkanları, güvenlik görevlisi memuru maaşları , özel güvenlik görevlisi kaçpara maaş alır 2017,Silahlı güvenlik görevlisi maaşı 2017, silahsız güvenlik görevlisi maaşı 2017,

Özel güvenlik görevlisi her kurumda her firmada olmazsa olmaz olan kurumun güvenliğini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir, özel güvenlik görevlisi olmak için şartlar lise eğitimini tamamlayan akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve vücut olarak güvenlik görevlisi olmasına engel bir durum bulunmayan herkes güvenlik görevlisi olabilir.

Güvenlik Görevlisi olmak için kursa gitmek gerekmektedir, Silahsız güvenlik görevlisi 90 saat boyunca eğitim alması gerekir, Silahlı olarak özel güvenlik görevlisi olacak kişilerin ise 120 saat kurs alması gerekmektedir.


Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisinin Alacağı Eğitimler

Silahsız güvenlik görevlisi, 90 saatlik alacağı eğitimde bulunan bazı konular şunlardır:
• Halkla ilişkiler,
• Terör ile ilgili konular
• Taciz ve tehdit ile ilgili eğitim bulunmaktadır. Toplamda 90 saatlik bir eğitim sonrasında silahsız güvenlik görevlisi olunuyor.
Silahlı güvenlik görevlisi ise 120 saatlik eğitim alacaktır. Bu eğitim içerisinde göreceği bazı konular şunlardır:

• 30 saat boyunca silah nedir, silah nasıl kullanılır, silahı nerelerde nasıl kullanabiliriz ve buna benzer soruların cevaplarını, uygulamalarının eğitimi verilmektedir.

Güvenlik Görevlisi Fiziksel Özellikleri Neler Olmalıdır ?

Öncelikle iyi bir güvenlik görevlisinin fiziksel özellikleri çok da önemli değildir. Anında hızlı bir şekilde düşünebilen, sorunlara en kısa sürede çözüm bulabilen özelliğe sahip olması yeterli olacaktır. Bunun dışında boy ya da kilo da çok fazla önemlilik taşımamaktadır. 150 ve üstü kilolarda, uzun boylu bir bireyin güvenlik görevlisi olabildiği gibi 165 cm civarlarında boyu olan bir bireyinde rahatlıkla güvenlik görevlisi olabileceğini söylemek isteriz.
Ancak bir diğer husus da kilo ve boyunuzun birbirine uyum sağlamasıdır. Orantılı şekilde kilo ve boyunuzun olması da, iyi bir güvenlik görevlisi için önemlidir. Bunun dışında bir AVM ve benzeri yerde görev yapacak olursanız, boy ve kilodan ziyade insanlarla anlaşabilmeniz, onlarla iyi iletişim kurabilmeniz en önemli faktördür.

Güvenlik Görevlisi İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir ?

Silahsız güvenlik görevlisi eğitim alan (90 saatlik) güvenlik görevlileri, büyük iş merkezi gibi yerlerde güvenlik görevi yapabilirler. Bunun dışında alışveriş merkezlerinde giriş, çıkış ve iç güvenliği sağlamak için görev alabilmektedirler. Gece kulübü tarzında ki yerlerde de yine kapıda güvenlik görevlisi olunabilir.
Silahlı güvenlik görevlisi eğitimi alan (120 saatlik) güvenlik görevlileri ise, yine gece kulüplerinde sorunsuz şekilde görev yapabilirler. Birçok özel kuruluşlarda, bankalarda silahlı güvenlik görevlisi olabilirler. Ya da özel güvenlik görevlisi de olabilmektedirler. Güvenliğini sağlaması için bir sanatçının, şarkıcının ya da diğer ünlülerin yanında çalışabilirler.

2017 güvenlik görevlisi maaşları ne kadar olacak?

Her kurumun/kişinin verdiği güvenlik görevlisi maaşı ne kadar demek doğru olmaz zira farklı. Ama işin yorgunluğuna bakıldığı zaman ve yaşanılan şehirden şehire göre farklılık göstermekle birlikte bir güvenlik görevlisi maaşı asgari 1500 TL olmalıdır. Bu konuda düzenleyici bir merci yok ancak, güvenlik personeli maaşları konusunda da birço meslekle beraber düzenleyici kuruluşa ihtiyaç duyan meslekler arasında yer alıyor.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

98 Kişi Yorum Yazdı.

 1. adam önüne geleni işe al nasıl olsa ondan para kazanacak mali mesuliyet te var sıkıntı yok gece yat yat git 1500 tl al varmı be bu işi meslek edinen insanlar alsın belgeyi hobi için veya işsizim diye almayın arkadaşlarben şuan 1250 tl alıyom18 yıldır yapıyorum yazık …

 2. Kapitalizm ve sömürü sistemi oldukça hiç bi şey düzelmez şirketler kan emici 1500 tl maaş alsan ne farkeder en kötü bir ev fiyatı 200.000 tl insanlar villada köşkte sitede rahat ve emniyetli olsun diye hayatını heba ediyorsun emekli olsan ne olacak verdikleri parayla belki bir baraka yaptırırsın kısacası sefasını başkaları sürer cefasını sen çekersin Sitelerde 3 kuruş aidat verirler yönetim paranın yarısını cebe atar sana 3 kuruş maas verirler bide kapıda bağlanmış köpek muamelesi görürsün

 3. özel güvenlik işi arıyorum sağlam bir şirket varsa çalışa bilirim iletişim

 4. Selamlar ederim bende özel güvenlik görevlisiyim 7 yıldır çalışıyorum net 1900 tl maaş alıyorum yemeğim var yol param veriliyor yıllık izinimi yapıyorum her işsize tavsiyem gidin belgenizi alın iyi bir firmaya başlayın az para verenlere boyun eğmeyin.

  • selamın aleykum tan olarak nasıl 1900 tl oluyor yani biraz daha açıklarmısınız en fazla 1500 tl herkez diyor siz 1900 tl nasıl oluyor yani fark ne?

  • ben ** güvenliğe bağlı düzce ** fabrikasında zorunlu 48 saat çalışıp 24 saat izin yapıyorum askari ücret, 4 gün bayram mesayi, agi içinde 1132tl alıyorum ** ** çalışırken ihale kaybeden şirketim 15 gün kesinti asgari ücret mesayi 1280 tl. aldım şirkete sıkıntımı bildirdim 845 tl asgari ücretin hakını yemiyoz dedi başından savdı buna göre ben nekadar maaş almam gerekirdi bi uzmana ihtiyacım var yardım edin hakkımı arasam işimden olacam 2 çocuğum var biri üniversite kazandı yurda gönderemiyorum edirneye diğeri orta 3 gidiyor okul masrafları kira diğerlerini saymayım eşim hasta çalışamıyo 1280tl. maaşla nasıl geçine bilirim yardım edin

   • istanbulda 1200 tl den baslıyor 1500 kadar cıkıyor maaşlar artı 8 saat çalışma daha fazla calısmıyorsun

   • İşyerinde muhasebecinize bu benim yasal hakkım ihale kaybetmeniz benim ücretime yansıtılamaz o yüzden maaşımın tamamaını almak istiyorum deyin iş sözleşmenizin feshi halinde haksız yere fesih sözkonusu olacak ki işe iade isteyebilirsiniz yada diğer haklarınızı dava edebilirsiniz.

  • neresi hangi firma 1 senedir boştayım

 5. Arkadaslar bu isi 2003 ten beri yapiyorum yasa2004 te cikti 11 seneden beri bu meslekteyim butun bildiklerimi bu guvenlik isinde unuttum stres,uykusuzluk,tum yuk uzerinizde anlayacaginiz turkiye ekonomisini batirdilar insanlari mesleklerinden soguttular simdide yeni yasa ile geliyorlar arkadas sen kisacasi desene suna polis okullarini kapattim onlar acikta kalmasinda yeniyasa ile tum haklari onlara verecem bakin almanya guvenligine tum yetkileri var birde ameriksya bakin bizim gibilermi bence cokkkkk gerideyiz cok simdiden ozur dilerim arkadaslar kelime hatam varsa af ola

 6. Arkadaslar kamu kurum ve kuruluşlarında boy ve kilo önemli mi bilgisi olan var mı

 7. yeter artık bizi kadroya alın

 8. Bende silahlı güvenlik alcam is bulabirmiyimki normalde bimde msy im artık palet çekmekten mal atmaktan biktim

  • sayın Fatma nur hanım bende kamuda ögg görevlisiyim dediğinizgibi işsiz kalmaktan ve bazı ağır işlerden çok daha iyi yalnız türkiyede ögg nin maaş ve hakları konusunda çok eksikleri var umarım bunlarda yakın zamanda çözüm bulur yada daha kötü olabilir seçimden sonra bellli olur sizin için ve herkes için hayırlısı ne ise o olsun saygılar…

  • hakmarda çalışmıştım bende kısa surede kovuldum.Her is her insana uygun değildir.Bence sende güvenlik isine uygun olmayabilirsin.zaten 2 bin civari primlerle birlikte daha fazla maas aliyorsun.İsi birakmayı unut.Ayrıca palet çekmenin nesi var neden mızmızlandıgınıda anlamış değilim.O isi yapacagini bilerek başlayan bi insanın yaptigi isten mizmizlanması bana cok tuhaf geldi

  • fatmanur hanım bende bim de msy yim çıkıp güvenlikçi olucam ne yaptınız iş bulabildinizmi bulduysanız bimmi daha iyi güvenlikmi ?

 9. ben grafik tasarımcıyıım yani sayılmam lisedeyim henüz, mesleğimi seviyorum ama üni. kazanamazsam polislik düşünüyorum oda olmazsa silahlı güvenlik. maaş çok düşük ama işsizlikten iyidir. birde bişey sorcam bu mesleği kendi üniversitemde yapıp grafik tasarım okuya okuyabilirmiyim, biraz karışık oldu (=D

 10. Bir güvenlik şirketi adam başı 2700 Lira olacak şekilde
  bir kurumla anlaşma yapmış.Bakalım elemanlara kaç lira
  aylık verecek.Palavra atmıyorum.Belgesi var.

  • atma abi yaaa face ver

   • Atıyorum ha al o zaman belgesini…

    DEVLET HAVA MEYDANLARI ISLETMESI GENEL MUDURLUGU SATIN ALMA VE IKMAL DAIRESI BASKANLIGI’NCA ACILAN 42 HAVALIMANI ILE SEYRUSEFER YARDIMCI ISTASYONLARI VE GENEL MUDURLUK HIZMET BINASINA 01.01.2015 – 31.12.2016 TARIHLERI ARASINDA 24 AY SUREYLE 2.269 PERSONELLE GOREV YAPMAK UZERE “147.890.568,22 TL + KDV” TUTARLI OZEL GUVENLIK HIZMETI ALIMI ISINE AIT IHALENIN SIRKETIMIZ UHDESINDE KALDIGI BILDIRILMISTI.

    BU TARIHTEN BUGUNE KADAR KAMUOYUNA BILDIRDIGIMIZ IS ARTISLARIMIZLA BIRLIKTE PROJEMIZDE TOPLAM PERSONEL SAYISININ 2.412 KISIYE, TOPLAM SOZLESME BUYUKLUGUNUN “156.676.683,19 TL + KDV” TUTARINA ULASTIGI BILDIRILMISTI.

    BUGUN TARIHLI OLARAK ORDU – GIRESUN HAVALIMANI 110 KISILIK IS ARTISI ICIN 04.05.2015 – 31.12.2016 TARIHLERI ARASINDA TOPLAM “6.009.701,50 TL + KDV” BEDELLI SOZLESME IMZALANMISTIR.

    SON IS ARTISI ILE BIRLIKTE PROJEMIZDE TOPLAM PERSONEL SAYISI 2.522 KISIYE TOPLAM SOZLESME BUYUKLUGUMUZ ISE 162.686.384,69 TL + KDV TUTARINA ULASMISTIR.

    KAMUOYUNA ARZ EDERIZ.

  • eyer böyle bir maaş varsa bende çalışırım eleman lazımsa bu numarayı araya bilirsin

 11. Arkadaşlar bi abimin yardimiyla silahli güvenlik kursuna gidip onun yardimiyla bir yere girmeyi düşünüyorum.işte yeni yasa cikmis daha da zorlasicak ve iyi olucak deniliyor ne derece ne olur belli degil.Sonucta lehine olucak şeyler gundemde sürekli. Fakat ben karar veremiyorum kursa gitsemmi gitmesemmi çünkü durumum yok kurs parasi falan bilirsiniz calismamda gerek sizce bu meslwgi secmelimiyim nolur yardim edin ???

  • büşra sen bana facen varsa ver nerde oturuyon ben sana yeterli bi bilgi vereyim

  • öncelikle Allah yardımcız olsun sizin durumunuzu çok iyi anlıyorum çünkü bende ögg kursuna başlamam çok zor oldu maddi açıdan çok kötü durumdayken bir arkadaşımın ısrarı ile başladım Allah ondan razı olsun şu an yaklaşık 2 yıldır ögg görevi yapıyorum hastanede evet türkiyede ögg nin durumu çok parlak iyi değil ama işssiz kalmaktan çok çok iyi umarım sizde iş bulursunuz ama önce cesaret edip risk alım başlamanız gerek inşallah herşey gönlünüzce olu saygılar…

  • Herkes do…sa sende aynısını yapar mısın? 😀 Bi insan neyi seçeceği konusunda bile yardım istiyorsa bana gore o insan o isi yapacak kapasitede değildir.Tabi bu benim fikrim.daha olmamis ve olacaklar ile ilgili yorum yapmak sadece teoridir.Ama sendeki gibi bir yardım fırsatını ömrümde hiç bulmadım.Bu yüzden yerinde olsaydım benim için bulunmaz nimet olurdu.

 12. Arkadaşlar güvenlik görevlisi sertivikasını alıp bi kenara koymak istiyorum şu andaki meslegim cnc operatörüyüm yorumlarınızı bekliyorum

 13. bu sektörde çalışan sayısı çok fakat artık çalışana emekçiye saygı duyan itibar eden muhattab alan bulunamıyor nedense…….

 14. çalışana emekçiye ter dökene haklarını artık verin yeter artık

 15. taşerönler çok haksızlık yapıyorlar nedense bilemiyorum oysa yapılan anlaşmalardaki gerçek ücretler personele emekçiye taktim edilmiyor emek hırsızlığıdır bu lütfen artık sessiz kalmayın

 16. arkadaşlar bende bu işin içindeyim sıkıntılarınız çok farkındayım bu sektörde gereken değişikler yapılıcak sabırlı olun seçim sonuçlarını bekleyin.

 17. asgari ücrete çalıştırılırsın, hatta benim gibi asgari ücretin altında çalıştırılırsın birde yol paranda verilmez. evlilik o bende hayal resmen. tatil mi istedin. onu zaten kafandan atıcan bi kere. benim hal bundan ibaret. sizi bilemiycem ama güvenlik kartı almasaydım keşke. ben pişmanım. yapacak bişey yok. işsizlik diz boyu olunca şirketler işçiye yükleniyor. sor şimdiki c.başkanına çalışın çalışın çalışın der. ne için çalışıcam. sen saraylarda yaşa diye mi ?

  • ali afedersin ama senin yaptığın enayilik bende güvenlik görevlisiyim. hafta da 2 gece 2 gündüz 2 off çalışıyorum yol yemek sigorta var hafta da 2 gün net tatilim var ve 1500 net maaş alıyorum. sen 950 liradan alıp tatil yapmıyorsan bu şirketin suçu değil senin enayiliğindir. ararsan eğer ppiyasa da iş çok seçennek çok. aramadan bu kadar alıyoruz diyorsunuzz. evet ögg için verilen para az ama 950 liradan az verip de bu kadar sana dert oluyorsa çalışma kardeşim başka işe geç. tonlarca güvenlik ilanı var etrafta

  • evliliği unut zaten tavsiye etmem

 18. ben güvenlik görevlisi olarak bir bankada çalışıyorum. Yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem garanti bankası ve iş bankası şartları en iyi bankalar bu ikisinden sonra albaraka kuveytürk finansbank gelir diğerleri taşeron zaten ismini yazmaya değmez

 19. Kardeşim ben bu işi 12 yıldır yapıyorum ve bu oniki yıldır asgari ücretle çalışıyom vede silahlı aynı zamandada terör bölgesi bir yerde bende sayın devlet büyüklerim den haklarımızın iyileştirmelerini istiyoruz….

 20. Zamanında siyasetçiler işçileri kadroya almışlar şimdiki taban o taban bizide bu hükümet alsın kadroya bir taban oluşsun.

 21. Vallahi allahıma bin şükürler olsun bundan 4 yıl önce işsizdim şimdi ileride emekli olabileceğim bir işim var yanlız sayın cumhurbaşkanımız kamu kurumlarda güvenlikleri kaldırmak için teklif sunacağını söyledi eğer bu işi yaparda ben işsiz kalırsam intihar etmemek elde olmayacak çünki bu işe güvenip borca harca girdik.allah işimizi hayretsin.allah yardımcımız olsun inşallah bizleri kadroya alırda kurtuluruz. …selamlar

 22. bende üniversite mezunuyum güvenlik yapıyorum sende yap atanamıyorum diyorsun sen daha atanmayı çok beklersin

 23. Arkadaşlar Nuri diyor 55 tl ye yok 1200 falan inanmayın

 24. Bence halinize şükredin oturun ben üniversite mezunuyum 4 yldr işsizim atanamyorum ama siz orta okul mezunusunz lise mezunusunz maaşnz var .

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*