Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur, Maaşları ?

Bankalara güvenlik görevlisi nasıl olunur, özel güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar 2017, özel güvenlik görevlisi iş imkanları, güvenlik görevlisi memuru maaşları , özel güvenlik görevlisi kaçpara maaş alır 2017,Silahlı güvenlik görevlisi maaşı 2017, silahsız güvenlik görevlisi maaşı 2017,

Özel güvenlik görevlisi her kurumda her firmada olmazsa olmaz olan kurumun güvenliğini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir, özel güvenlik görevlisi olmak için şartlar lise eğitimini tamamlayan akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve vücut olarak güvenlik görevlisi olmasına engel bir durum bulunmayan herkes güvenlik görevlisi olabilir.

Güvenlik Görevlisi olmak için kursa gitmek gerekmektedir, Silahsız güvenlik görevlisi 90 saat boyunca eğitim alması gerekir, Silahlı olarak özel güvenlik görevlisi olacak kişilerin ise 120 saat kurs alması gerekmektedir.


Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisinin Alacağı Eğitimler

Silahsız güvenlik görevlisi, 90 saatlik alacağı eğitimde bulunan bazı konular şunlardır:
• Halkla ilişkiler,
• Terör ile ilgili konular
• Taciz ve tehdit ile ilgili eğitim bulunmaktadır. Toplamda 90 saatlik bir eğitim sonrasında silahsız güvenlik görevlisi olunuyor.
Silahlı güvenlik görevlisi ise 120 saatlik eğitim alacaktır. Bu eğitim içerisinde göreceği bazı konular şunlardır:

• 30 saat boyunca silah nedir, silah nasıl kullanılır, silahı nerelerde nasıl kullanabiliriz ve buna benzer soruların cevaplarını, uygulamalarının eğitimi verilmektedir.

Güvenlik Görevlisi Fiziksel Özellikleri Neler Olmalıdır ?

Öncelikle iyi bir güvenlik görevlisinin fiziksel özellikleri çok da önemli değildir. Anında hızlı bir şekilde düşünebilen, sorunlara en kısa sürede çözüm bulabilen özelliğe sahip olması yeterli olacaktır. Bunun dışında boy ya da kilo da çok fazla önemlilik taşımamaktadır. 150 ve üstü kilolarda, uzun boylu bir bireyin güvenlik görevlisi olabildiği gibi 165 cm civarlarında boyu olan bir bireyinde rahatlıkla güvenlik görevlisi olabileceğini söylemek isteriz.
Ancak bir diğer husus da kilo ve boyunuzun birbirine uyum sağlamasıdır. Orantılı şekilde kilo ve boyunuzun olması da, iyi bir güvenlik görevlisi için önemlidir. Bunun dışında bir AVM ve benzeri yerde görev yapacak olursanız, boy ve kilodan ziyade insanlarla anlaşabilmeniz, onlarla iyi iletişim kurabilmeniz en önemli faktördür.

Güvenlik Görevlisi İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir ?

Silahsız güvenlik görevlisi eğitim alan (90 saatlik) güvenlik görevlileri, büyük iş merkezi gibi yerlerde güvenlik görevi yapabilirler. Bunun dışında alışveriş merkezlerinde giriş, çıkış ve iç güvenliği sağlamak için görev alabilmektedirler. Gece kulübü tarzında ki yerlerde de yine kapıda güvenlik görevlisi olunabilir.
Silahlı güvenlik görevlisi eğitimi alan (120 saatlik) güvenlik görevlileri ise, yine gece kulüplerinde sorunsuz şekilde görev yapabilirler. Birçok özel kuruluşlarda, bankalarda silahlı güvenlik görevlisi olabilirler. Ya da özel güvenlik görevlisi de olabilmektedirler. Güvenliğini sağlaması için bir sanatçının, şarkıcının ya da diğer ünlülerin yanında çalışabilirler.

2017 güvenlik görevlisi maaşları ne kadar olacak?

Her kurumun/kişinin verdiği güvenlik görevlisi maaşı ne kadar demek doğru olmaz zira farklı. Ama işin yorgunluğuna bakıldığı zaman ve yaşanılan şehirden şehire göre farklılık göstermekle birlikte bir güvenlik görevlisi maaşı asgari 1500 TL olmalıdır. Bu konuda düzenleyici bir merci yok ancak, güvenlik personeli maaşları konusunda da birço meslekle beraber düzenleyici kuruluşa ihtiyaç duyan meslekler arasında yer alıyor.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

98 Kişi Yorum Yazdı.

 1. Benim üç tane oğlum var ikisi okula gidiyor birgün bile 1 tl. Para veremiyorum detayı anlatmaya gerek yok.sonrası malum.sabır sabır elden başka ne gelir…tok açın halin den anlarmı sizce.

 2. peki bayanlarda güvenlik görevlisi olabiliyormu?

 3. Merhaba arkadaşlar suan özel bir firmada guwenlik olarak gorew yapıyorum 1860 tl maaş alıyorum daha ne olsun

 4. koruma memurluguyla alakalı detaylı bılgı verıcek kımse varmı.

 5. slahsiz guvenlik hastanede baslayan birii ne kadar maas alir acaba

 6. 55 TL YATIRIMLA KENDİ İŞİNİ KUR
  Arkadaşlar 7 aktif üye ile 1200 TL ve daha fazla kazanmak
  ister misiniz?
  Mantık Çok Basit Her Yaptığınız Üyeden
  10 TL Üyelerinizin Yaptığı Üyelerdende 5 TL ve
  üyelerinizin
  üyelerinin üyelerinden de 5 TL kazanıyorsunuz.
  Not: tanıtım videosunu izlemeden karar vermeyin..
  Detaylı Bilgi Ve ön kaydınızı ücretsiz yapabilirsiniz…
  iletişim : ***********************

 7. maaşlarınız ancak iyi kuruluşlara girdiğiniz zaman iyi olur ufak tefek yerlerden hayır beklemeyin.Holding gibi banka gibi müze gibi yerlere başvurmanızda fayda var.İnternette güzel ilanlar var.kariyer.net yenibiris.com secretcv.com gibi sitelere girin orada güzel ilanlar var ancak bu sitelerde güzel işler bulabilirsiniz.Onun dışında olanlar nanay.

 8. Yazıklar olsun ekmeğe yağ sürenler er yada geç allah bunun hesabını soracak vicdanı sızlamayan el üstünde olanlara sesleniyorum elinizin altında olanlara hakkını yemeyin mahşer gününde allaha hesap veremezsiniz kul hakkı yiyenleri Rabbim mutlaka hesap soracaktır unutmayın ki bu sizin için imtihandır

 9. Degerli meslektaslarim;sendikali olun yeni yasada bize verilen haktir

 10. ya bu asgari maası denen melet bı tek turkıyede var dıger ulkelerde en az hıç bır ısı bılmesen bıle en basıt bır ısde bır 3 4 bınden baslıyo yasanmaz bu ulkedeeeeeee

 11. Arkadaşlarben küçük bir ilçede hastane guvenligindeyim.Bulunduğum il büyük şehirde değil yeni düzenleme olursa maasim ne kadar olur bilgilendirir deniz sevinirim.

 12. işte arkadaşlar yeter ardık güvenlik maşımız çok az bıktım ayıkmısınız dostlarım ben mustafa kaya olarak bu maşı kabul etmiyorum

 13. arkadaşlar yeter ardık güvenlik maşımız çok az bıktım ayıkmısınız dostlarım ben mustafa kaya olarak bu maşı kabul etmiyorum

 14. Degerli meslektaslarim;taseron yasasinda bize hak olarak sendika hakki verildi.bazi arkadaslarimiz olmak istemiyor.guvenlik sendikalarinin sitelerine girin ve bilgilenin.biz sendikali olduk toplu sozlesmeyi bekliyoruz.

 15. 3 Yıldır guvenlik gorevlisiyim ne arttı ne değişti bu Maaş sistemi Allah icin ya burdan yetkililere ve kurumlara sesleniyorum 10 saat çalıştırılıp asgari ücretin azını alan ve. Ayda 900 tlye geçinen bir işci olarak lütfen bu guvenlik görevlilerini görün artık Maaşlar en az 1500-2000 olması lazım

 16. arkadşlar allah kahretsin bizim bu halimiz hiç düzelmez 986 tl ilşe geciniyorum.evet kardeşlerim yorumlarınızı bekliyoruımmm….

 17. az önce memur maaşlarına baktım en aşağı 1900 tl , biz hala asgarinin kıçında, ve namussuz taşeron firma batağına saplanmışız, bu yıl’da bize gelecek zam gözümüze dizimize duracak, benzine zam gelir akbiller tavan yapar ,lanet olsun , ulan güvenlik elbisemizi yıkayacak deterjan parasına yetmiyor beee ,çalıştıkça borçluyuz anlamadım ki , bir deliği kapatıyoruz 10 delik açık kalıyor , burdan cumhur başkanı sesleniyorum . GEL BU AY MAAŞLARIMIZI TAKAZ EDELİM ….

 18. arkadaşler ben ilk öncelikle suat dal olarak kendimi ifade ediyorum bende bir özel güvenlik görevlisyim.katlanacaz .inşallah yılbaşından sonra artış bekliyoruz:_

 19. Lütfen biraz İnsaf bu maaşla nasıl geçinelim ondan sonra kavgalar ardından bosanmalar oluyo bizim görevimiz genel kolluk görevlilerine yardım etmek ama onlar 3000 tl alırken biz askeri ücretle ayı zar zor dolduruyoruz ne olur düşünün ne olur biz 3000 tl istemiyoruz en azından biraz rahat yaşayalım. … Allah aşkına

 20. Özel Güvenlik Yasası çıksın Artik Maaşlar Yükselsin illaha Birisinin Olmesimi Lazım Değer Görmek Icin …..

 21. İŞ kanuınuda dahi yokken işe girerken senet imza,ibraname,istifa kağıdı imza ettiren yüzsüz taşeron işverenler bile var,mahkemelerde hakkınızı arayamıyorsunuz,Önceden masrafsız dava açılırken şimdi hak aramak için mahkeme hak aramada 600-700 tl. yatırmanız gerekiyor.

 22. şirketrine bağlı çalışan arkadaşlar asgari ücret ile böyle riskli can güvenliği taşıyan taşeron adı altında çalışıyorlar,en ufak bir yanlışta kapı önü,hırsızlık para nakil araçlarında çalınan parayı Güvenlik Görevlisinden isteyen borçlu çıkaranlarda var.

 23. Yani artik bunu duzene sokulmasi gerekir milyonlarca kisi bu sorundan dert yaniyor 2005 bu yana maaslar asgeri ucretin sozde iki kati olcak hala olcak ..bizimde insan gibi yssamaya hakkimiz yokmu

 24. atila bey kesinlikle haklısınız özellikle taşaron firmalar resmen haraç alıyor .haraç almanın günümüzdeki resmiyete dökülmüş haliiiiii.

 25. Işveren bize asgari ücreti bile çok goruyo biz onların gözünde işe yaramayan kişileriz aldığımız sorumluluklarin farkinda degiler ne yazık…güvenlik şirketleri sırtımızda miyonlarca para kazanıyorlar kimse cikipta dur demiyor..sesimizi kime kimlere duyuracaz yeter artık

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*