Ameliyathane Hizmetleri bölümü mezunları iş imkanları

Ameliyathane Hizmetleri bölümü mezunları iş imkanları, mezunlar nerede çalışabilir? Ameliyathane hizmetleri mezunları ne iş yapar, Sorularının cevaplarına bu başlık altından bulabilirsiniz bölümün temel amacı ameliyathanelerde çalışacak eleman yetiştirmektir. Ameliyathaneleri ameliyata hazırlayan, ameliyata girecek ekipte yer alacak olan bu elemanlar doktorların yanında görev alacaklardır. Ameliyathanedeki cihazları tanıyan, operasyon sırasında öncesinde ve sonrasında ameliyathanede görevli olan sağlık personelleridir.

Ameliyathane Hizmetleri bölümü mezunları iş imkanları
Ameliyathane hizmetleri mezunları, özel ve resmi hastanelerin ameliyathane ünitelerinde çalışabilirler. Mezun sayısının az olması ve özel hastanelerin çoğalması ile daha çok ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Hastanelerin bu alanda özel eğitim görmüş sağlık elemanlarına ihtiyaçları olması nedeniyle iş bulma imkanları yüksektir.

DGS ile tercih edilebilen bölümler
Ameliyathane hizmetleri önlisans programından mezun olanlar, ÖSYM tarafından yapılan DGS ‘de başarılı oldukları taktirde Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik ile Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş
Etiketler: 
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

1 Yorum

    Pingbacks/Trackbacks

    Yoruma cevap yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    *
    *